بعد از اتمام نفت زمین چه بر سر ما میاید؟

تیم تحریریه پاکزی | چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

۳ دقیقه مطالعه

تقریبا همه مردم جهان این موضوع را درک کردند که منابع نفتی دنیا رو به اتمام است و همه کشور ها به دنبال جایگزینی برای این انرژی پر حاشیه و  پر هزینه هستند.

اما سوال هایی که با تمام شدن نفت دنیا مطرح میشود چیست؟

کشور هایی که کل درآمد آن ها از فروش نفت بوده به چه روزی می افتند؟

قیمت نفت های ذخیره شده تا چه حد بالا میرود؟ و کشور هایی که  هیچ نوع از منابع نفتی را ندارند مانند کشور های اروپایی، چه بلایی سر آن ها خواهد آمد؟

کشور هایی مثل عربستان ، امارات ، ایران ، ونزوئلا ، کویت و بحرین که تقریبا 90% از  انرژی نفتی کل دنیا را تامین میکنند بیشترین ضرر را در 34 ساله آینده خواهند کرد چرا که پایان نفت برای این کشور ها مساوی است با پایان اقتصاد آن ها و بیشترین سود ممکنه را خریداران بزرگ نفت مثل آمریکا و چین خواهند کرد چرا که تا به امروز کشور آمریکا علاوه بر اینکه خود یکی از بزرگترین تولید کننده های نفت است یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا نیز به حساب می آید و با پایان یافتن نفت در جهان آمریکا به اندازه 1000 سال نفت خواهد داشت و قطعا شروع به فروش به کشور های دیگر دنیا با قیمتی بسیار زیاد خواهد کرد و سود بسیار زیادی از این ماجرا خواهد برد.

کشور هایی مثل عربستان ، کویت و قطر شروع به سرمایه گذاری های بسیار بزرگ برای آینده کشور خود کرده اند و از ساخت هواپیما گرفته تا خرید برند ها و تیم های فوتبال یک ذخیره اقتصادی برای وقتی که نفت تمام شد ایجاد کرده اند.

علاوه بر این کشور هایی مثل ایران و ونزوئلا و بحرین که تقریبا هیچ تلاشی برای سرمایه گذاری های طولانی مدت نمیکنند بیشترین ضرر را خواهند کرد بعد از مدت کوتاهی از به پایان رسیدن منابع نفتی تبدیل به کشور هایی فقیر خواهند شد چون تمام اقتصاد کشور را برپایه ماده سیاهی به نام نفت بنا گذاشتند و امیدواریم که تدبیری برای سرمایه گذاری توسط مسئولین کشور در عرصه های مختلف اقتصادی در نظر گرفته شود

و اما کشور های اروپایی ، که تقریبا هیچ نوع از منابع نفتی در کشور های آن ها یافت نمی شود و با پایان نفت دچار دردسر های بزرگی خواهند شد.

چرا که نیمی از اروپای شرقی هنوز به فناوری و تکنولوژیی برای جایگزین کردن آن به جای نفت نرسیده اند و این ماجرا باعث مهاجرت های بسیار زیاد به نیمه غربی این قاره خواهد شد.

اروپای غربی نیز با داشتن فناوری های جدید و تکنولوژی های پیشرفته هنوز نمیتواند کل انرژی مورد نیاز خود را تامین کند و ناچارا مجبور است از کشور هایی که در آن زمان درهای چاه های ذخیره خود را رو به دنیا باز کرده اند انرژی مورد نیاز خود را تامین کند و هزینه های گزافی را برای نفت پرداخت کند.

اما در آخر، راهکاری که میتوان برای این ماجرا ارائه داد جایگزینی هرچه سریع تر انرژی های تجدید پذیر مثل استفاده از پنل های خورشیدی ، توربین های بادی و در کل الکتریسیته به جای نفت است و امیدواریم هرچه سریع تر بستر های مناسب برای توسعه این نوع از انرژی ها در تمام دنیا فراهم شود و مردم بتوانند تا همه مردم جهان بتوانند به طور یکسان از انرژی استفاده کنند.

تیم تحریریه پاکزی | چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

نظرات

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر

پاکزی را در شبکه های اجتماعی:
لینک فیسبوک پاکزی
لینک لینکدین پاکزی
لینک اینستاگرام پاکزی
لینک تلگرام پاکزی
لینک توییتر پاکزی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت اکسون ویژن سیستم میباشد.