زباله های بازیافت نشدنی؟

تیم تحریریه پاکزی | پنج‌شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

۳ دقیقه مطالعه

همراهان همیشگی پاکزی سلام

برعکس مقالات قبلی که بیشتر درباره بازیافت پسماندها، برای شما عزیزان در وبلاگ قرار دادیم

اینبار میخواهیم سراغ پسماندهایی برویم که غیر قابل استفاده هستند.

 

دستمال ها و حوله های کاغذی :

غیر قابل بازیافت بودن این دستمال ها و حوله ها به این دلیل است که از آن ها برای پاک کردن و تمیز کردن پسماند های غذا و تمیز کردن اشیاء استفاده شده و منبع تجمع انواع میکروب های خطرناک هستند و همین باعث میشود تا این دستمال ها و حوله ها به زباله های خطرناکی و غیر قابل بازیافتی تبدیل بشوند.

 

کاغذ های یادداشت رنگی:

این کاغذ ها به دلیل استفاده از رنگ های گوناگون و شیمیایی که در تولید و ساخت آن ها به کار میرود و لایه چسبی که در پشت آن ها قرار دارد غیر قابل بازیافت هستند و حتما باید از بین بروند.

باند های زخم: این پسماند از خطرناک ترین پسماند های موجود می باشد و علت اصلی غیر قابل بازیافت بودن این پسماند محل تجمع انواع بیماری ها، باکتری ها و میکروب ها است که از انداختن آن ها به سطل آشغال جدا باید خودداری کرد.

 

جعبه های پیتزا:

این غذای پرطرفدار و خوش مزه علاوه بر تمام مزیت‌هایی که داره یک سری مضرات هم برای محیط زیست داره چرا؟ چون روغن باقی مانده و نشت کرده به جعبه های پیتزا باعث میشه که ما دیگه نتوانیم آن ها را بازیافت کنیم، اما در شرایطی جعبه پیتزا هم می‌تواند بازیافت شود به این گونه که قسمت های چرب و باقی مانده مواد پیتزا را از جعبه جدا کنیم مابقی جعبه که سالم مانده را برای بازیافت آماده کنیم.

درب های بطری های نوشابه و آب معدنی:

این درهای بسیار کاربردی و البته گران قیمت تر در تولید نسبت به مابقی پلاستیک ها غیر قابل بازیافت هستند چرا که این در های بسیار کوچک از پلاستیک های گوناگونی ساخته شده‌اند و این در ها به راحتی ذوب نمیشوند و اگر با مابقی پلاستیک های در حال بازیافت قاطی شوند نقطه ذوب کل پروسه را تغییر میدهند و باعث مشکلات خیلی زیادی میشوند.

کهنه و پوشک مصرف شده بچه:

با فاکتور گرفتن قسمت غیر بهداشتی بودن این پسماند، هنوز بسیاری از کارخانه های بازیافت قادر به بازیافت این پسماند و بازگرداندن به حالت اولیه این پسماند نیستند پس بهتر است که این کهنه ها و پوشک ها از بین بروند.

سرامیک و سفال:

لیوان های دسته دار که معمولا برای خوردن قهوه استفاده میشوند، گلدانها  و در کل هر چیزی که از سفال ساخته شده باشد، پروسه بازیافت بسیار مشکلی را به دنبال دارد پس برای بیشتر کارخانه های بازیافت ارزش اقتصادی ندارد تا دست به بازیافت آن بزنند.

 

قوطی های آئروسل فلزی :

این قوطی ها با اینکه از قوطی ساخته شده اند اما مواد شیمیایی تحت فشار داخل آن ها عمال میشود تا جزو دسته بندی آلاینده های خانگی قرار گیرد و غیر قابل بازیافت باشد.

تیم تحریریه پاکزی | پنج‌شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸

نظرات

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر

پاکزی را در شبکه های اجتماعی:
لینک فیسبوک پاکزی
لینک لینکدین پاکزی
لینک اینستاگرام پاکزی
لینک تلگرام پاکزی
لینک توییتر پاکزی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت اکسون ویژن سیستم میباشد.