از شر جانوران موذی خلاص شویم

تیم تحریریه پاکزی | چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸

۳ دقیقه مطالعه

همراهان همیشگی پاکزی سلام ..

امروز میخواهیم مطالب جالب و کاربردی را در رابطه با دورکردن حشرات موذی و چندش آور

از محل زندگی برای شما عزیزان بیان کنیم.

 

بخش اول هزارپا:

هیچ چیز بد تر از دیدن یک هزار پا در حال راه رفتن روی فرش یا در کنار مبل نیست و قطعا خیلی از ما آدم ها با دیدن این موجود میترسیم،این هزار پاها معمولا 15 پا دارند و میتوانند 1 تا 3 پا در ثانیه راه بروند، روش های زیادی برای از بین بردن این هزارپاها وجود داره مثل پرتا کردن کفش یا دمپایی که به نظر کار چندان جالبی نمیاد... خب اینجا برای همه سوال پیش میاد که اگر این موجوداتو با دمپایی و .. نکشیم پس چی کار کنیم؟ جواب این سوال ایجاد امواج صوتی در فرکانسهای بالاتر از قدرت شنوایی انسان است، به طوری که فقط حشرات موذی قادر به شنیدن اون صدا باشن که وقتی این صدا را از محیطی که شما در آن زندگی میکنید بشنوند سریعا از اون محل دور میشوند.

بخش دوم کک ها:

افرادی در منزل خود از حیوانات خانگی نکهداری میکنن با این حشره موزی بیشتر از بقیه ما سروکار دارند،این جانواران موذی شاید خیلی کوچک باشن اما جنب و جوش خیلی زیادی دارند و باعث گزیده شدن پوست ما انسان ها میشوند.اگر تا به حال توسط این موجودات کوچک گزیده شده اید اینبار با الکل به جنگ با آن ها بروید،بهترین نوع الکل برای مبارزه با کک ها الکل ایزوپروپیل 99% است این مایع علاوه بر اینکه کک هارا از بین میبرد همچنین بویی که در فضا پخش میکند باعث فرار کک ها از آن ناحیه میشود.

بخش سوم سوسک ها:

این دسته از حشرات موزی که تقریبا بیشتر انسان ها حداقل یک بار هم که شده با اون برخورد داشتند،برعکس قیافه و ظاهر بسیار ترسناکی که دارند مکانیزم بدنی بسیار ضعیفی دارند، اینبار بجای حشره کش ها که بسیاری از سوسک ها در مقابل آن ها مقاوم شده اند ما راهکار بهتری را برای دور کردن و از بین بردن آن ها بدون استفاده از مواد شیمیایی برای شما بیان میکنیم: در مرحله اول مقداری پیاز و جوش شیرین را با کمی آب قاطی کنید و کمی صبر کنید تا مایع به دست آمده به حالت ثابتی برسد،حالا وقته اون رسیده که این محلول را در گوشه ای از خونتون بگذارید، تا سوسک ها یا با خوردن آن کشته شوند و یا با بو کردن این محلول سریعا اون محل را ترک کنند.

بخش چهارم پشه:

پشه ، حشره موذی که شب ها خواب و از چشمامون میگیره و واقعا یکی از اون حشراتی که خیلی از ما آدم ها دوست داریم که خیلی از ما دور باشه به قدری که نه دیگه صداشو بشنویم و نه با نیش خوردگی و خارش هایی که در پی داره دست و پنجه نرم کنیم. هم چنین پشه ها ناقل بیماری های وحشتناکی مثل مالاریا هستند. پس به علاوه موضوعات قبلی باید حواسمون را جمع کنیم چرا که این حشره بسیار کوچیک ممکنه کلی دردسر برای م انسان ها درست کنه!

پشه ها با این که از زباله ها و پسماند های غذایی تقریبا استفاده ای نمیکنند اما معمولا بالای آن ها در حال پرواز هستند. پس برای اینکه این پشه ها دیگه بالای زباله هاتون پرواز نکنند،کیسه های زباله خود را محکم گره بزنید و مطمن باشید که دیگه پرواز هیچ حشره موزی را بر فراز آن نخواهید دید.

هم چنین شما میتوانید با 25 قطره اسطوخودوس را با یک چهارم فنجان سرکه سیب مخلوط کنید و

آن را روی پوست خود یا لباستان اسپری کنید اما اگه با بوی سرکه مشکل دارید، به جای سرکه از آب استفاده کنید تا این طوری پشه ها دیگه نتونن مزاحمتی را برای شما ایجاد کنند.

تیم تحریریه پاکزی | چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸

نظرات

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر

پاکزی را در شبکه های اجتماعی:
لینک فیسبوک پاکزی
لینک لینکدین پاکزی
لینک اینستاگرام پاکزی
لینک تلگرام پاکزی
لینک توییتر پاکزی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت اکسون ویژن سیستم میباشد.