انسان، مهمترین عامل تخریب زمین

تیم تحریریه پاکزی | چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

۱ دقیقه مطالعه

 

تخریب محیط زیست توسط انسان، یکی از مسائل جدی است که امروزه با آن مواجه هستیم. زمین، تنها سیاره‌ای است که انسان می‌تواند به راحتی در آن زندگی کند. اما آیا ما نباید از این تنها سیاره قابل زیستن محافظت کنیم و این میراث را برای فرزندانمان به جای بگذاریم؟ اگر انسان با همین سرعت به تخریب محیط زیست و منابع آن ادامه دهد، چه چیزی برای نسل‌های بعد از ما باقی خواهد ماند؟

 

 

آلودگی محیط زیست شامل مواردی مثل آلودگی آب، هوا و زمین به موادی که سلامت حیات را به خطر بیاندازد گفته می شود.

طبق آخرین گزارش های سازمان ملل، نقش انسان در فرایند گرمایش زمین، 98 درصد عنوان شده است. افزایش گرمای زمین، جریان هوای گرم، خشکسالی، باران‌های شدید، سیل و ... از عواقب فعالیت‌های انسانی است. به جرات می توان گفت که انسان با قطع جنگلها و افزایش گازهای گلخانه ای، به آرامی ولی با پیوستگی محیط زندگی خود را نابود می کند.

 

 

سوزاندن و قطع درختان برای تهیه زغال و هیزم، تولید مصالح ساختمانی و گسترش بی رویه شهرها و کارخانه ها از اصلی‌ترین عوامل نابودی و تخریب زیست بوم‌ها محسوب می شود و علاوه بر این استخراج‌های بیش از حد منابع زیرزمینی، حیات این سیاره را بیش از پیش به خطر انداخته است.

همچنین دانشمندان اخیرا اعلام کرده‌اند که روند گرمایش زمین به سرعت به مقطعی نزدیک می‌شود که دیگر امکان متوقف کردن آن وجود نخواهد داشت. پس لازم است برای حفظ بقای این سیاره، بکوشیم، پیش از آن که دیر شود.

 

 

ما در پاکزی، با اجرای سیستم پیشرفته جمع آوری زباله‌های خشک، که یکی از بزرگترین عوامل آلودگی‌های زیست محیطی است، سعی داریم قدمی در راه کمک به بقای زمین برداریم.

تیم تحریریه پاکزی | چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

نظرات

ساناز عزیزی

۱۷:۲۰ در چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

واقعا جای تاسف داره که ما خودمون بزرگترین عامل نابودی کره زمین هستیم :(

ارسال نظر

پاکزی را در شبکه های اجتماعی:
لینک فیسبوک پاکزی
لینک لینکدین پاکزی
لینک اینستاگرام پاکزی
لینک تلگرام پاکزی
لینک توییتر پاکزی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت اکسون ویژن سیستم میباشد.