آینده را دور نریزیم!

تیم تحریریه پاکزی | چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷

۳ دقیقه مطالعه

آینده را دور نریزیم

آینده را دور نریزیم:

آینده‌ای رو تجسم کنید که در اون تمام درخت‌ها و جنگل‌ها از بین رفتند؛ آب‌های شیرین در حال اتمامه؛ هوایی برای نفس کشیدن وجود نداره؛ هرجا که پا می‌ذاری پر از زباله‌ست و از زمین خرابه‌ای بیش باقی نمونده! خیلی تصویر دردناکیه و شاید دور از انتظار؛ اما واقعیت چیز دیگریه؛ زمان زیادی نمونده تا این نابودی رو از نزدیک لمس کنیم! نفس‌های جهان به شماره افتاده و انگار ما هر روز جای کشف راه‌هایی بهتر برای زندگی، راهی برای مردن کشف می‌کنیم!

تا کجا باید پیش بریم که اهمیت نقش انسان در این تخریب رو درک کنیم؟ چقدر دیگه باید خرابی به بار بیاد تا به‌فکر چاره بیفتیم؟ آیا به فرزندامون فکر کردیم؟! آینده سهم فرزندان ماست.

آسمان آبی، زمین پاک، زندگی سالم و ... تمام این‌ها شعارهاییه که پشتش ایده‌هایی بوده برای دستیابی به حفظ بیشتر محیط زیست؛ ولی ظاهرا اون‌طور که باید و شاید کارساز نبوده و همچنان در این مسأله دچار ضعف هستیم.

آیا می‌دونید در سراسر دنیا، صنعت بازیافت از صنایع پردرآمد به حساب میاد؟ همون‌طور که از اسمش پیداست، بازیافت یعنی بازیابی زباله‌ها و استفاده مجدد از اون‌ها؛ برای همینه که زباله، طلای کثیف لقب گرفته!

روزانه حدود ۵۰ هزار تن زباله در کشور تولید می‌شه که از این مقدار فقط درصد کمی قابل بازیافته. چرا؟ چون ما هیچ اهمیتی برای تفکیک زباله قائل نیستیم. آیا قراره وقت زیادی رو از ما بگیره؟ یا هزینه‌ای برای ما داشته باشه؟ واقعیت اینه که هیچ کدوم! تنها دلیلش اینه که تفکیک زباله و اهمیت اون در کشور ما، فرهنگ‌سازی نشده و انقدر این موضوع برای حفظ محیط زیست و طبعا، آسایش خودمون، حائز اهمیته که نباید دست رو دست بذاریم و منتظر باشیم مسئولین کاری برای ما بکنن. بهترین راه اینه که هر کدوم از ما تفکیک زباله رو از خونه خودمون شروع کنیم.

در تمام کشورهای پیشرفته در عرصه‌ی بازیافت، برای جمع‌آوری زباله ها از شهروندان مالیات دریافت می‌کنن! حتی پول سطل و پلاستیک و تجهیزات فرآیند بازیافت هم، از مالیات مردم تأمین می‌شه؛ اما ما راهی متفاوت رو در پیش گرفتیم؛

پاکزی به عنوان اولین اپلیکیشن جمع‌آوری پسماند خشک در ایران با هدف حفاظت از محیط زیست، در این راه قدم گذاشته و قصد داره، با شعار "آینده را دور نریزیم" چشم‌اندازی روشن رو برای آینده‌ی این مرزو بوم، رقم بزنه. پاکزی در این راه، روی همراهی شما حساب ویژه‌ای باز کرده؛ فقط کافیهاپلیکیشن پاکزی رو نصب کنید و درخواست سطل بدید؛ همکاران ما در زمان و مکانی که خودتون تعیین می‌کنید، سطل‌ها رو به شما تحویل می‌دن و بعد از اینکه سطل‌ها رو با زباله‌های خشک پر کردید، با درخواست تخلیه سطل، میان و زباله‌های خشک رو از شما تحویل می‌گیرن؛ بلافاصله بعد از تحویل، کیف پول شما شارژ خواهد شد!

از اینجا به بعد رو دیگه به پاکزی بسپرید! فرآیند بازیافت مرحله به مرحله انجام می‌شه و زباله‌های شما تبدیل به مواد قابل استفاده می‌شن. پس با ما در این مسیر همسفر باشید تا شعار "آینده را دور نریزیم" رو به واقعیت تبدیل کنیم.

پاکزی

تیم تحریریه پاکزی | چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷

نظرات

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر

پاکزی را در شبکه های اجتماعی:
لینک فیسبوک پاکزی
لینک لینکدین پاکزی
لینک اینستاگرام پاکزی
لینک تلگرام پاکزی
لینک توییتر پاکزی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت اکسون ویژن سیستم میباشد.